VDU tarptautinis mokslo universitetas
8 priortetinės mokslo ir meno tyrimų kryptys
VDU mokslas vykdomas humanitarinių, socialinių, gamtos, technologijos, žemės ūkio mokslų ir meno srityse.
3 „Europos horizonto“ programos projektai
VDU koordinuojai 3 „Europos horizonto“ programos projektus, susietus su išmania miškininkyste, komunikacijos technologijų etika ir migracijos klausimais.

VDU dalyvauja CLARIN-LT mokslinių tyrimų infrastruktūros tinkle – tai įvairių skaitmeninių kalbos išteklių ir technologijų mokslinių tyrimų infrastruktūra, skirta socialinių ir humanitarinių mokslų tyrėjams, dėstytojams, studentams. CLARIN-LT veiklos apima taikomųjų ir tarpdisciplininių mokslinių tyrimų vykdymą, tarptautinio tyrėjų mobilumo skatinimą, informavimą apie CLARIN saugyklose saugomus kalbos duomenis ir įrankius; aukšto lygmens nacionalinių ir tarptautinių mokslo renginių organizavimą, tyrėjų konsultavimą; lietuvių kalbos išteklių ir kalbos tyrimo įrankių kaupimą.
VDU mokslininkai taip pat dalyvauja Europos inovacijų partnerystės žemės ūkio produktyvumo ir tvarumo (EIP-AGRI) srityje tinkle, kuris buvo įsteigtas Europos Komisijos, siekiant skatinti inovacijas žemės ūkio ir miškų sektoriuose, taip pat suartinti mokslinius tyrimus ir praktiką. EIP-AGRI buvo sukurta kaip naujas būdas padėti žemės ūkio ir miškininkystės sektoriams tapti našesniais, tvaresniais ir galinčiais spręsti esamas problemas, tokias kaip griežtesnė konkurencija, nepastovios rinkos kainos, klimato kaita ir griežtesnės aplinkosaugos taisyklės. EIP-AGRI tinkle VDU vykdo Europos Komisijos finansuojamą projektą.
VDU dalyvauja Europos socialinio tyrimo Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciume (EST EMTIK) ir vykdo projektą „Lietuvos narystės Europos socialinio tyrimo Europos mokslinių tyrimų infrastruktūros konsorciume plano įgyvendinimas“ (Nr. VS-3).
VDU mokslininkai yra ekspertai „Europos horizonto“ komitetuose.
VDU ŽŪA mokslininkai dalyvauja Tarptautinės mokslinių tyrimų infrastuktūros – Infrastructure for Analysis and Experimentation on Ecosystems (AnaEE) veikloje.
Konferencijų transliacijų įrašai
VDU organizuoja kasmetines konferencijas visuomenei aktualiomis temomis
Žmogaus teisių temos
Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF). Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyksta kasmetinis renginys, kurio vienas pagrindinių organizatorių yra VDU, vienija įvairias visuomenės grupes, suteikia platformą skirtingiems balsams bei siekia užtikrinti geresnę gyvenimo kokybę visiems Lietuvos gyventojams, nepriklausomai nuo jų tautybės, rasės, tikėjimo, lyties, socialinės padėties ar požiūrių.
Įgyvendinant VDU „Įtraukių galimybių universiteto“ negalios politiką VDU nebe pirmus metus organizuoja renginį „Negalios forumas: įtraukus aukštasis mokslas 2023“. Forumo dalyviai – Lietuvos ir užsienio aukštojo mokslo ekspertai, turintys patirties, sudarant tinkamas sąlygas ir didinant aukštojo mokslo prieinamumą studentams su įvairia negalia ar individualiaisiais poreikiais.
VDU taip pat vienas iš organizatorių tarptautinio akademinio Romo Sakadolskio žurnalistikos forumo. Trečius metus iš eilės šis forumas suburia Lietuvos ir užsienio žurnalistikos profesionalus bei universitetinę bendruomenę aptarti žurnalistikos problemas. Siekiant atkreipti dėmesį į žurnalistikos žanrus, žurnalisto darbo ir akiračio kokybę, renginyje trečią kartą įteikti ir apdovanojimai už išskirtinę fakto, nuomonės, pramogos ir tiriamąją žurnalistiką, o pirmą kartą – už kultūros žurnalistiką.
VDU Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centras organizuoja kasmetines Andrejaus Sacharovo konferencijas.
Švietimas
Švietimo akademija ir Lietuvos nuotolinio ir e. mokymosi (LieDM) asociacija suorganizavo konferenciją „Dirbtinis intelektas ir švietimo ateitis“.
2023 m vyko antroji studentų konferencija „Laisvė kurti“ atliepė Jungtinių Tautų iškeltus tarptautinius darnaus vystymosi tikslus. Analizuodami tvarius ateities sprendimus, VDU studentai pristatė mokslinius pranešimus ir meninius pasirodymus.
VDU Užsienio kalbų instituto organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Darnioji daugiakalbystė 2023“ (angl. Sustainable Multilingualism 2023). Konferencijoje susirenka iki pusantro šimto daugiakalbystės tyrėjų, mokslininkų ir studentų iš viso pasaulio.
Ekologija ir Tvarumas
Žemės ūkio akademija jau trečius metus kviečia į organizuojamą renginį „Regionų ateities forumas 2023“. Forumo ašimi šiemet pasirinkta į žaliojo kurso tikslus orientuota tema – gamtai palankūs politiniai, socialiniai ir ekonominiai sprendimai, didinantys regionų gyvybingumą.
Kas dvejus metus VDU rengia konferencijas, skirtas Baltijos regiono moksliniams tyrimams Europoje ir suburia šimtus akademikų iš viso pasaulio, tyrinėjančių įvairius šiai žemyno daliai aktualius klausimus. 2023 m. vyko tarptautinė konferencija „Posūkio taškai: vertybės ir konfliktuojančios ateitys Baltijos šalyse“.
VDU Žemės ūkio akademija vykdo tarptautinę mokslinę konferenciją „Kaimo plėtra 2023: Bioekonomika siekiant Žaliojo kurso tikslų“.
VDU, bendradarbiaudamas su asociacija „LithuaniaBIO“, klasteriu „AgriFood Lithuania DIH“ ir kitais partneriais, suorganizavo Lietuvos bioekonomikos inovacijų ir verslo plėtros forumą. Forumo globėja – Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.